آیفون سال 2021 ، سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر

به گزارش سلامت و شاد باشیم، اپل می خواهد در آیفون سال 2021 از سنسور انگشت در زیر نمایشگر استفاده کند.

آیفون سال 2021 ، سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر

امروز Ming-Chi Kuo که تحلیلگر مسائل مربوط به اپل است، اعلام نموده که اپل می خواهد در آیفون سال 2021 از سنسور انگشت در زیر نمایشگر استفاده کند و به این ترتیب، شاهد بازگشت Touch ID به آیفون خواهیم بود. آنطور که 9To5Mac نوشته، Ming-Chi Kuo گفته که این Touch ID در کنار Face ID در این آیفون وجود خواهد داشت تا کاربر بتواند هر کدام از این تکنولوژی ها را که می خواهد، استفاده کند.

در حال حاضر، بیش از یک سال می گردد که گوشی های مختلفی را مشاهده نموده ایم که دارای سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر هستند و اولین گوشی در این زمینه نیز، گوشی ویوو X20 Plus UD بود. اگرچه تا به حال چنین تکنولوژی را در آیفون ندیده ایم اما گفته می گردد که اپل از سال 2017 در حال کار روی این تکنولوژی بوده تا بتواند سنسور اثر انگشت خاص خود را برای آیفون آماده کند.

جدا از استفاده از این نوع سنسور اثر انگشت در آیفون 2021، مینگ چی کو پیش بینی نموده که اپل می تواند از این سنسور اثر انگشت در اپل واچ هم استفاده کند. البته او نگفته که اپل میخواهد چنین سنسوری را در اپل واچ های آینده استفاده کند و صرفا حدس زده که چنین چیزی ممکن است. اپل واچ در حال حاضر جزو معدود محصولات اپل است که تنها از رمزهای چهار پینی برای باز شدن قفل استفاده می نماید و هیچ راه چاره بایومتریکی برای این کار ندارد.

استفاده از Touch ID و Face ID به صورت همزمان، می تواند از نظر امنیتی فوق العاده باشد. یعنی اگر قرار باشد برای باز کردن قفل گوشی خود، لازم باشد همزمان از هر دو راه چاره بهره ببرید، امنیت دستگاه شما بالاتر می رود. درواقع در چنین حالتی، یک هکر اگر بخواهد قفل گوشی شما را باز کند، هم باید نمونه ای سه بعدی و بدون نقص از چهره شما داشته باشد و هم نمونه ای دقیق از اثر انگشت شما!

در آن زمانی که Touch ID برای اولین بار معرفی گردید، هکرها توانستند در 24 ساعت با استفاده از یک نمونه ساختگی اثر انگشت، قفل آیفون را باز نمایند اما حالا اگر قرار باشد هم از Touch ID عبور نمایند و هم از Face ID، کار برایشان بسیار سخت تر خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آیفون سال 2021 ، سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون سال 2021 ، سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید