احتمال انعقاد توافق بین آمریکا و لهستان درخصوص امنیت شبکه نسل پنجم

طبق اعلام مقامات دولت آمریکا، این کشور و لهستان طی روزهای پیش رو توافقی درخصوص امنیت شبکه بی سیم نسل پنجم به امضا خواهند رساند؛ این توافق در سفر معاون رئیس جمهوری آمریکا به این کشور بررسی خواهد شد.

احتمال انعقاد توافق بین آمریکا و لهستان درخصوص امنیت شبکه نسل پنجم

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، در آستانه سفر مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا به لهستان، یک مقام ارشد دولت آمریکا به گزارشگران گفته است که احتمالا طی یک یا دو روز آینده، اعلامیه ای درخصوص شبکه نسل پنجم امن ارائه خواهد شد.

این مقام افزوده است که اقداماتی مهم در حال پیگیری است که طی برخی از آن ها، ما خواهیم توانست در یک یا دو روز آینده، رویکرد مشترک درخصوص توسعه امنیت شبکه نسل پنجم بین دو کشور را اعلام کنیم که در نتیجه آن، وجود اکو سیستم پویای نسل پنج تضمین شود.

توافق مذکور، به احتمال زیاد در بردارنده تهدیدات شرکت هوآوی، گروه مخابراتی چینی خواهد بود؛ وزارت بازرگانی آمریکا، اوایل امسال این شرکت را به دلیل هشدارهای امنیت ملی به فهرست سیاه خود اضافه کرده بود. شرکت های آمریکا، از تجارت با شرکت های لیست مذکور منع شده اند؛ اگرچه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژوئن اعلام نمود که به برخی شرکت های آمریکایی اجازه فروش اقلام به هوآوی را خواهد داد.

این مقام دولتی در توصیف تهدیدات از سوی هوآوی، به ضرورت حفاظت شبکه های نسل پنج از ملت های خصمانه اشاره کرده است. هوآوی، یکی از بزرگترین سرویس های مخابراتی جهان است.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام دولت لهستان روز پنج شنبه گفت که توافق بین آمریکا و لهستان، هیچ شرکت خاصی را مستثنی نخواهد کرد، با این حال امنیت در کنار همکاری با آمریکا، مورد نظر [لهستان] خواهد بود.

ترامپ روز پنج شنبه اعلام نمود که به دلیل پیشروی طوفان دوریان، در آمریکا می ماند و از این رو، مایک پنس به جای او به لهستان می رود. پنس طی همین سفر، به بریتانیا، ایرلند و ایسلند نیز خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال انعقاد توافق بین آمریکا و لهستان درخصوص امنیت شبکه نسل پنجم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انعقاد توافق بین آمریکا و لهستان درخصوص امنیت شبکه نسل پنجم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید