انقلابی جدید در حوزه فناوری پزشکی: 2 بار پلک بزنید و تصاویر را بزرگنمایی شده ببینید

گروهی از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا پیروز به فراوری نوعی لنز چشمی شده اند که کاربردی شگفت انگیز دارد. درواقع این لنز با دو بار پلک زدن روی اشیاء زوم(بزرگنمایی) می نماید.

انقلابی جدید در حوزه فناوری پزشکی: 2 بار پلک بزنید و تصاویر را بزرگنمایی شده ببینید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی سالهای اخیر، بازار لنزهای هوشمند روز به روز داغ تر شده است. این لنزها انواع و اقسام گوناگونی دارند و اکنون نوبت به لنزهایی رسیده است که قابلیت بزرگنمایی دارند.

تا پیش از این فقط در فیلمهای علمی و تخیلی شاهد لنزهای هوشمندی بودیم که روی موضوعات زوم می کردند یا اشیاء را شناسایی می کردند. اکنون این موضوعات در واقعیت تعبیر شده اند و لنزهای جدید بی شباهت به لنزهایی که در فیلمهای تخیلی مورد استفاده قرار می گرفتند نیستند.

انز جدیدی که توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا طراحی شده است توسط حرکات چشم کنترل می شوند و اگر دو بار چشمک بزنید می توانید با یاری این لنز زوم کنید. شاید برایتان سوال باشد که چطور چنین چیزی امکان پذیر است. دانشمندان با اندازه گیری سیگنال های الکتروکولوژیکی زمانی که چشم ها حرکات خاصی را انجام می دهند (بالا، پایین، چپ، راست، چشمک زدن، دو بار پلک زدن) و یک لنز بیومتریک نرم این امکان را ایجاد نموده اند. لنز فراوری شده قادر است فاصله کانونی خود را بسته به سیگنال های فراوری شده تغییر دهد.

این لنز یکی از با ارزش ترین نو آوری های چشم پزشکی محسوب می گردد و می تواند در آینده ای نزدیک مورد استقبال طیف وسیعی از کاربران قرار گیرد.

منبع: انتخاب

به "انقلابی جدید در حوزه فناوری پزشکی: 2 بار پلک بزنید و تصاویر را بزرگنمایی شده ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقلابی جدید در حوزه فناوری پزشکی: 2 بار پلک بزنید و تصاویر را بزرگنمایی شده ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید