حزب الله کادر درمانی خود را در خدمت مقابله با کرونا در لبنان قرار داد

به گزارش سلامت و شاد باشیم، رئیس شورای اجرایی حزب الله از یاری هزاران نفر از کادر پزشکی و بهداشتی این جنبش به دولت و وزارت بهداشت لبنان برای مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.

حزب الله کادر درمانی خود را در خدمت مقابله با کرونا در لبنان قرار داد

به گزارش گروه بین الملل سلامت و شاد باشیم، سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی جنبش حزب الله لبنان با حضور در برنامه حدیث الساعه شبکه المنار از طرح این جنبش برای مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد که هدف آن یاری به دولت و وزارت بهداشت لبنان در همین زمینه، جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و خلاص شدن از آن است.

وی گفت: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله بیش از یک ماه پیش به موضوع کرونا پرداخت و بر ضرورت آمادگی برای آن تأکید کرد، از آن موقع ما آماده سازی ها را شروع کردیم و پرونده قرنطینه خانگی کسانی را که احتمالا به ایران سفر نموده اند، آنالیز کردیم.

صفی الدین ادامه داد: وزارت بهداشت کار بزرگی انجام داده و شرایط 1150 نفر را که از ایران بازگشته اند به صورت دقیق در قرنطینه خانگی پیگیری نموده است. ما در قم حدود 250 دانشجو به همراه همسران و فرزندانشان داریم و تمام کسانی که بازگشته اند، 45 خانواده بوده اند.

وی توضیح داد، در طرح حزب الله برای مقابله با کرونا 1500 پزشک، 3000 امدادگر و پرستار، 5000 نفر از کادر خدماتی بهداشتی و 15000 نفر از اعضای کادر خدمات میدانی حضور دارند.

صفی الدین تأکید کرد، حزب الله در پشت سر دولت و وزارت بهداشت برای یاری به مقابله با کرونا حرکت خواهد نمود و کمبودها در این زمینه را جبران می نماید.

وی در انتها گفت: این فرضیه وجود دارد که آمریکا در پشت پرده شیوع کرونا باشد که فرضیه بعیدی نیست. ما با قطعیت نمی توانیم بگوییم آمریکا این بیماری را شایع نموده است اما به دلیل ذهنیت استکباری و توسعه طلبانه در این دنیا تمامی احتمالات را در نظر می گیریم؛ الگوی فعلی جنگ های بیولوژیک ابداً از اطلاعات آمریکا بعید نیست.

تعداد افراد مبتلا به کرونا در لبنان به بیش از 330 نفر رسیده و تا کنون از 5534 نفر تست این بیماری گرفته شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "حزب الله کادر درمانی خود را در خدمت مقابله با کرونا در لبنان قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الله کادر درمانی خود را در خدمت مقابله با کرونا در لبنان قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید