علیدوستی: انتها نامه ها، مقالات و پروپوزال ها باید مستقیم در ایرانداک ثبت گردد

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات گفت: طبق آیین نامه، خاتمه نامه ها، مقالات و پروپوزال های تمامی مؤسسات دولتی و غیردولتی باید حتما در ایرانداک ثبت شوند.

علیدوستی: انتها نامه ها، مقالات و پروپوزال ها باید مستقیم در ایرانداک ثبت گردد

سیروس علیدوستی رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات (ایرانداک) در گفت وگو با خبرنگار علمی و دانشگاه خبرنگاران در پاسخی درباره مقاومت بعضی دانشگاه ها در ثبت سرانجام نامه های دانشجویی در سامانه ایرانداک که خواهان اتصال کلی به ایرانداک به وسیله سیستم دانشگاهی خود هستند، گفت: طبق آئین نامه موجود باید سرانجام نامه ها، مقالات و پروپوزال ها در ایرانداک ثبت گردد و نمی تواند در جاهای دیگر ثبت شده و به ایرانداک ارجاع داده گردد.

به گفته وی، تبصره 9، قانون پیشگیری و مبارزه با تخلفات علمی و پژوهشی که آیین نامه آن در هیات دولت در حال تصویب نهایی است و به زودی ابلاغ می گردد هم به صراحت به ایرانداک و سامانه های ایرانداک اشاره نموده است.

علیدوستی خاطر نشان کرد: به وسیله ثبت در این سامانه ها است که سابقه پژوهشی احصا می گردد و اگر کسی بگوید درباره موضوعی می خواهد پژوهش کند، جست وجو می کنیم و اعلام می کنیم که قبل از شما کارهایی نزدیک به شما صورت گرفته یا اصلاً کارهایی انجام نشده است.

به گزارش فارس، براساس ابلاغ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ثبت پیشنهاده (پروپوزال) پارساها (سرانجام نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترای تخصصی) و پارساهای دانشجویان و دانش آموختگان تمامی مؤسسات دولتی و غیردولتی در ایرانداک الزامی است و این موضوع در آیین نامه ای ابلاغ شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "علیدوستی: انتها نامه ها، مقالات و پروپوزال ها باید مستقیم در ایرانداک ثبت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیدوستی: انتها نامه ها، مقالات و پروپوزال ها باید مستقیم در ایرانداک ثبت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید