عمران خان بر سر کشمیر اعلام جهاد کرد

عمران خان پس از حضور در مجمع عمومی سازمان ملل و کمپینش در حمایت از مردم کشمیر، در بازگشت به کشورش در جمع اعضا حزب و کابینه خود گفت، جنگ برای مردم کشمیر، مبارزه ای مقدس (جهاد) خواهد بود.

عمران خان بر سر کشمیر اعلام جهاد کرد

به گزارش خبرنگاران، عمران خان، نخست وزیر پاکستان پس از ورود به کشورش به دنبال حضور در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد، هشت میلیون کشمیری در منطقه تحت تسلط هند در جامو و کشمیر وجود دارند که از سوی نیروهای هندی گروگان گرفته شده اند. او هم وطنان خود را تشویق کرد که ناامید نشوند زیرا چشم امید مردم کشمیر به آنان است و او متعهد شده که سفیر آنان باشد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، عمران خان گفت: چه دنیا از مردم کشمیر حمایت کند چه نکند، پاکستان حامی آنان خواهد بود. این جنگی مقدس (جهاد) است. ما با آنان هستیم زیرا می خواهیم خداوند را خوشحال کنیم. من در تمامی مجامع نقاب از چهره دولت نارندرا مودی (نخست وزیر هند) برخواهم داشت.

عمران خان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد که هند باید حکومت نظامی غیرانسانی در کشمیر را لغو و همه زندانیان سیاسی را آزاد کند. او هشدار داد اگر درگیری ای میان هند و پاکستان که هر دو توانایی هسته ای دارند، صورت بگیرد، پیامدهایی به دنبال خواهد داشت که فراتر از مرزهای این دو کشور را درگیر خود خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عمران خان بر سر کشمیر اعلام جهاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان بر سر کشمیر اعلام جهاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید