نقص امنیتی 600 هزار جی پی اس ردگیری بچه ها

به گزارش سلامت و شاد باشیم به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، بسیاری از والدین امیدوارند که با استفاده از دستگاه های کوچک ردگیر جی پی اس، بتوانند امنیت بچه های خود را تضمین نمایند، اما یافته های شرکت Avast نشان می دهد این تصور صحیح نیست و صدها هزار دستگاه ردگیر مذکور آسیب پذیری های امنیتی قابل توجهی دارند.

نقص امنیتی 600 هزار جی پی اس ردگیری بچه ها

آنالیز هایی که Avast بر روی ردگیرهای جی پی اس مختلف خریداری شده از سایت آمازون و بعضی سایت های دیگر انجام داده، حاکیست که داده های جمع آوری شده توسط این ابزار بر روی اینترنت و بر روی سرویس های کلود مختلفی ذخیره می گردد. بنابراین، اطلاعات آنی مربوط به موقعیت مکانی بچه ها در وب ذخیره می گردد و هکرها در صورت دسترسی به اطلاعات مذکور به سادگی می توانند از آنها سوءاستفاده نمایند.

Avast اعلام نموده 29 مدل دستگاه ردگیری جی پی اس که توسط شرکت چینی شنزن i365 و بعضی شرکت های دیگر فروخته می شوند، چنین مسئله ای دارند و اپلیکیشن های تلفن همراه این دستگاه ها هم دارای آسیب پذیری هایی قابل سواستفاده به منظور سرقت اطلاعات هستند.

از سوی دیگر کلمه عبور پیش فرض تمامی این دستگاه ها هم 123456 بوده و در صورت عدم تغییر این کلمات باز هم هکرها امکان سواستفاده را دارند. دسترسی به میکروفون گوشی و موقعیت مکانی به صورت آنی، از جمله دیگر مسائل دستگاه های یادشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نقص امنیتی 600 هزار جی پی اس ردگیری بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقص امنیتی 600 هزار جی پی اس ردگیری بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید