واکنش جو بایدن به درخواست ترامپ از رئیس جمهوری اوکراین

به گزارش خبرنگاران به نقل از هیل، جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا گزارش ها مبنی بر درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از همتای اوکراینی خود برای تحقیق و تفحص پیرامون معاملات تجاری پسر بایدن را محکوم کرد.

واکنش جو بایدن به درخواست ترامپ از رئیس جمهوری اوکراین

معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در این بیانیه آورده است: اگر این گزارش ها حقیقت داشته باشد، نشان می دهد که تمایل رئیس جمهوری ترامپ برای سوء استفاده از قدرت خود و از کشور ما تمامی ندارد.

واشنگتن پست پیشتر در گزارشی فاش نموده بود که ترامپ از ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین خواسته است که در فرایند رسیدگی به فساد اقتصادی ادعایی از سوی پسر جو بایدن، رقیب احتاقتصادی او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، تسریع کند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از چند هفته پیش تحقیقاتی را در این باره آغاز نموده بود و در این راستا مایکل اتکینسون بازرس کل نهادهای اطلاعاتی این کشور را برای شهادت دهی در این باره احضار نموده بود.

همچنین گزارشی منتشر شده بود که یک افسر اطلاعاتی چند هفته پس از گفتگوی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین با نگرانی از این موضوع به اتکینسون شکایت نموده و موضوع را با وی مطرح نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش جو بایدن به درخواست ترامپ از رئیس جمهوری اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش جو بایدن به درخواست ترامپ از رئیس جمهوری اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید