چرچیل مرد سختی برای زندگی مشترک بود

به گزارش سلامت و شاد باشیم، وینستون چرچیل، نخست وزیر اسبق بریتانیا، مرد سختی برای اینکه کسی بخواهد همسرش باشد، بود. منظورم این است که همه چیز بر محور او بود و مادربزرگم سعی می کرد در سریع ترین زمان ممکن همه کار ها را به کاملترین نحو انجام دهد، گویی در یک مسابقه بود.

چرچیل مرد سختی برای زندگی مشترک بود

نوۀ وینستون چرچیل به تازگی فاش نموده که نخست وزیر اسبق بریتانیا مرد سختی برای اینکه کسی بخواهد با او ازدواج کند بود.

تمرکز اصلی این سخنان که در یک برنامه مستند از شبکه 5 انگلیس پخش شد، روی زندگی وینستون چرچیل و همسرش کلِمنتاین بود که در خانۀ مشترکشان در کنت زندگی می کردند.

در این مستند سلیا سندیس، 76 ساله، درباره این صحبت کرد که چطور مادربزرگش با ازدواجش کنار می آمد.

او شرح داد: او مرد سختی برای اینکه کسی بخواهد همسرش باشد، بود. منظورم این است که همه چیز بر محور او بود و مادربزرگم سعی می کرد در سریع ترین زمان ممکن همه کار ها را به کاملترین نحو انجام دهد، گویی در یک مسابقه بود.

او اضافه نمود: یکبار در توصیف پدربزرگم گفتند که او مردی عجوبه بود؛ اما او در تمام زندگی اش عجول بود، او همواره در حال تعقیب سرنوشتنش بود که البته تقریبا دیر به آنچه می خواست رسید.

سلیا، که دختر بزرگترین فرزند آنها، دیانا است و با وزیر کابینه دانکان سندیس ازدواج نموده است، اضافه نمود کلمنتاین همسر خارق العاده ای بود.

وینستون و کلمنتاین چرچیل 12 سپتامبر سال 1908 بعد از اولین دیدارشان در سال 1904 ازدواج کردند. آن ها سه فرزند با نام های سارا، مری، مِریگُلد، رَندُلف و دیانا داشتند. وقتی مجری برنامه مستند از سلیا پرسید چه چیزی از چرچیل مردی مانند او ساخته بود، او بدون مکث پاسخ داد: شجاعت.

وقتی به چیزی اعتقاد داشت دیگر نگران این نبود که دیگران چه فکری درباره اش می نمایند. او احساس می کرد که سرنوشتش این است، بنابراین هدف داشت.

سیگار چرچیل و عادت او به سیگار کشیدن یکی از معروف ترین نماد های اوست. سلیا درباره این عادت گفت: سیگار همیشگی بود. وقتی خانه را ترک می کرد، سیگارش را روشن می کرد و مردم انتظار داشتند که او به سیگار پُک بزند؛ اما در واقع سیگار دست دریافت بخشی از او بود.

کلمنتاین و ویسنتون چرچیل در 11 آوریل، 1960، 5 سال قبل از مرگ چرچیل، در خانه شان در لندن.

سلیا در کنار پدربزرگش وینستون چرچیل.

نخست وزیر اسبق و همسرش در حال ترک لندن برای رفتن به تعطیلات در جنوب فرانسه در سپتامبر 1852.

کلمنتاین و وینستون چرچیل در مقابل خانه شماره 10 خیابان داونینگ. چرچیل به جمعیت نشانه معروف وی برای پیروزی را نشان می دهد.

سلیا می گوید، ازدواج با مردی مثل وینستون چرچیل آسان نبود، اما کلمنتاین برای چالش آماده بود.

وینستون و کلمنتاین چرچیل در کنار نوه هایشان.

سلیا می گوید، سیگار معروف چرچیل همواره در خانه و بیشتر بخشی از هویت او بود.

نخست وزیر اسبق بریتانیا بعد از صرف ناهار با هارولد مک میلان (نخست وزیر بریتانیا در سال های 1957- 1963) در 8 ام فوریه سال 1961.

خانم چرچیل در روز تاجگذاری الیزابت دوم در دوم ژوئن سال 1953.

چرچیل در سال 1874 به دنیا آمد و دو دوره بین سال های 1940 تا 1945 و 1951 تا 1955 نخست وزیر بریتانیا بود. او در دور اول نخست وزیری خود پیروزی بریتانیا در جنگ دوم جهانی را رقم زد.

منبع: دیلی میل

ترجمه: سایت سلامت و شاد باشیم

منبع: فرادید

به "چرچیل مرد سختی برای زندگی مشترک بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرچیل مرد سختی برای زندگی مشترک بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید