کشف و ضبط اشیای پیش از تاریخ و دوران تاریخی در جیرفت

به گزارش سلامت و شاد باشیم، با کوشش نیروهای یگان حفاظت استان کرمان 11 قلم شیء با قدمت پیش از تاریخ و دوران تاریخی کشف و ضبط شد.

کشف و ضبط اشیای پیش از تاریخ و دوران تاریخی در جیرفت

به گزارش سلامت و شاد باشیم به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردار سرتیپ دوم امیر رحمت اللهی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، امروز سه شنبه 13 شهریور با اعلام این خبر گفت: مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمان در ادامه رصد و پایش جرایم علیه مواریث تاریخی و فرهنگی و به محض اطلاع از خبر واصله مربوط به نگهداری مقادیری اشیای عتیقه در شهرستان جیرفت با تحقیقات گسترده و کوشش بی وقفه پیروز به شناسایی افراد دخیل درامر قاچاق اموال تاریخی شدند.

او اضافه کرد: تیم عملیات یگان حفاظت با همکاری عوامل انتظامی و قضایی در عملیاتی غافلگیرانه در مراجعه به منزل یکی از قاچاقچیان عتیقه و دستگیری 1 متهم، 37 قطعه شیء تاریخی شامل سکه، مدال، مهره، حلقه و... از او کشف و ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اعلام کرد: با توجه به آنالیز های اولیه کارشناسان میراث فرهنگی بخشی از اشیای مکشوفه دارای ارزش تاریخی بوده و قدمت آنها احتمالاً دوران پیش از تاریخ، دوران تاریخی و معاصر است.

منبع: میراث آریا

به "کشف و ضبط اشیای پیش از تاریخ و دوران تاریخی در جیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف و ضبط اشیای پیش از تاریخ و دوران تاریخی در جیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید